محل تبلیغات شما
هیچ وقت آدم منظم و کدبانویی نبوده ام . اما همیشه بهداشت را تا حد زیادی رعایت می کنم. در خریدهایم بسیار به رفتار فروشنده دقت می کنم به خصوص در خرید نان . هیچ گاه  لباس آفراد و کیف و کفششان در خاطرم نمی ماند اما دستها و ناخن هایشان چرا.  یکی از ملاکهای پاکیزگی برای من ناخن ها هستند یکبار مدت زیادی در صف نان ایستاده بودم  دو نفر دیگر به من مانده بود که به طور اتفاقی ناخنهای نانوا را دیدم از صف خارج شدم و وقتی مسوول دخل یادآوری کرد که یک نفر دیگر به من مانده،  آرام به او گفتم که ناخنهای نانوا نباید اینقدر بلند باشد و دیگر به آن نانوایی نرفتم هر چند نان بسیار خوبی داشت . در این روزهای قرنطینه ی خانگی گهگاه که برای خرید یا زدن بنزین از خانه خارج می شوم خیلی به رفتارهای بهداشتی مردم نگاه می کنم و به این نتیجه رسیدم که عامل انتشار ویروس کرونا  مردان  هستند به خصوص آنها که دستکش و ماسک دارند .بیشتر آنها تصور می کنند ماسک و دستکش خاصیت ویروس کشی دارند .فردی که قبل از من در صف بنزین بود با دستکش های یکبار مصرف نازل بنزین را برداشت ، پول بنزین را حساب کرد درب ماشین را باز کرد و از روی مهر قبل از حرکت موهای فرزندش را بهم ریخت و حرکت کرد .  بدتر از او نانوای محله ی ماست  با دستکش های سفید پارچه ای و بادی در غبغب به خاطر اینهمه مراقبت .با همان دستکش ها پول رد و بدل می کرد و بعد با همان دست نانها را  روی میز می گذاشت . و عجیب اینکه آقایان ایستاده در نوبت هیچ اعتراضی هم نمی کردند .وقتی  نوبت من شد گفتم اگر اجازه دهید  خودم نانها را بر می دارم  گفت آمدن به این طرف دخل  ممنوع است . من با دستکش کار می کنم هیچ نانوایی چنین کاری نمی کند .گفتم اولا شما دستکش یک بار مصرف بایداستفاده کنید که زود تعویض شود ،ثانیا با همین دستکش پول و کارتها را می گیرید .من در چند جا دیده ام نانها را با انبر  بر می دارند چند نفر دیگر هم حرف مرا تصدیق کردند و او با گستاخی گفت نان تمام شد بروید از همان انبر دارها خرید کنید یا  در خانه نان بپزید . دست خالی به سمت خانه برگشتم در پیاده رو آقایی به دیوار تکیه داده بود و با دستکش های طبی اش در دستمالش فین می کرد و من حدس می زدم قرار است به نانوایی برود و با نانوا به رقابت بپردازد  .هر وقت این چیزها را می بینم ،احساس می کنم  فاجعه ای بزرگ در راه است و یک علامت سوال بزرگ در ذهنم ایجاد می شود ، چرا  ما یکدیگر را دوست نداریم .

این بار هم "جستی ملخک"

آغوشی گرم و باز در انتهای جاده ای مه آلود و بسته

روزهای بدون تکرار

دستکش ,نان ,بنزین ,کنم ,پول ,صف ,با دستکش ,می کنم ,دیگر به ,دستکش های ,کرد و

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کافه مقاله عالــــــــــــم عشــق Diane's info prodmenttelti ترین های جهان اطلاعات,زندگی نامه بزرگان scamexsayrac پی سی - وان هدهد راهبر - اخلاق مبتنی بر دین Lauren's site