محل تبلیغات شما
دخترعمه ای دارم که یکسال از من بزرگتر است . خانه دار و مادر دو فرزند است .از کودکی  بسیار به  او علاقه داشته و با هم صمیمی بوده ایم و این صمیمیت همچنان ادامه دارد. مادر و خواهرم که همسر برادر اوست  می دانند  که ما چقدر حالمان با هم خوب است از این رو هر وقت که به دیارم سفر می کنم  او را هم دعوت می کنند و به این ترتیب اوقات زیادی را با هم می گذرانیم . ما  همیشه حرفهای زیادی برای گفتن و بهانه های زیادی برای خندیدن داریم  و البته اختلاف نظرهای بسیار زیاد. هیچ کدام نتوانسته ایم دیگری را تغییر دهیم.  او در حد وسواس گونه ای تمیز است و همیشه سرگرم نظافت و پاگیزگی است  .بسیار به خرید کردن و بازار رفتن علاقه دارد . برندهای معروف پوشاک  و کیف و کفش و ظروف  را می شناسد و مارک بودن پوشاک برایش مهم است . اقتصاد دان است و اهل پس انداز و خرید طلا و . . .!بسیار اهل سفر است اما در سفر هم بازار را رها نمی کند و بیشتر وقتش را در بازار می گذراند و در هر شهری به دنبال خرید وسیله ای آنتیک برای جهیزیه ی دختری است که هنوز همسری ندارد .  طبیعی است که بسیار به هم خرده می گیریم و یکدیگر  را به چیزهایی توصیه می کنیم که خودمان علاقه داریم . برای من عجیب است که  می گوید اگر یه استکان کثیف داشته باشد خوابش نمی برد ، برایم عجیب است که مبالغ هنگفتی برای پوشاک و وسایل  پرداخت می کند اما یک کرم دور چشم یا ضد آفتاب نمی خرد .دستهایش را  در شوینده های متنوعی که بخوبی هم می شناسد از بین برده است اما به فکر تزیین آنها با زیور آلات گرانبهاست .برایم عجیب است که پول چند دست لباس زیبا و راحت را که می تواند روزها از پوشیدنشان لذت ببرد برای خرید یک دست لباس مجلسی می پردازد  تا در چشم کسانی که بعد از آن شب او را به خاطر نخواهند آورند زیبا جلوه کند .برایم عجیب است  کسی  خطرات و سختی سفر را به جان بخرد و به جایی دور سفر کند و بیشترین وقتش را در جایی بگذراند که در دیار خودش هم یافت می شود . و البته  برای او عجیب است که من با وجود شاغل بودن هیچ پس اندازی ندارم .پول زیادی برای  لباسهای دم دستی  و متنوع می پردازم و همه را در خانه می پوشم   ،  مبالغی که به نظر او زیاد است بابت صابون ، ضد آفتاب و دور چشم  . . . هزینه می کنم  . اینکه   در سفر به جای خرید و بازدید از فروشگاههای لوکس و مجلل به سراغ میوه های عجیبی  که در دیار ما نیست، شیرینی های مخصوصشان ،  ترشیها ،غذاها و لباسهای محلیشان می روم .من فکر می کنم با وجود این همه اختلاف سلیقه  تنها چیزی که ما دو تن را بهم نزدیک کرده روحیه ی شاد و خندان و انژری خوب اوست .هر دوی ما هر چه قدر خسته باشیم باز هم می توانیم به گردش برویم و  کسی در این مورد  از ما نه نمی شنود .
دفعه ی قبل که به زادگاهم رفته بودم یک روز صبح که با هم به کوهنوردی رفته بودیم ، یکی از  آشنایان او را که خانم نسبتا مسنی بود دیدیم و بعد احوالپرسی با ما با اشاره به من  از دختر عمه ام پرسید :"عروس خانومتونن؟!"ما متعجب به هم نگاه کردیم و با خنده به او پاسخ دادیم .بعد از رفتن او من کلی به دختر عمه دلداری دادم که او چشم و چار درستی نداشته ،می    خواسته حرفی زده باشد و اینکه جدیدا مد شده  پسرها همسرانی می گیرند هم سن مادرشان او هم چنین فکر کرده .و خلاصه ماجرا  با شوخی و خنده فیصله پیدا کرد .اما او  بعد رسیدن به خانه ماجرا را برای همسر و فرزندانش تعریف می کند و آنها می گویند که خیلی بیراه هم نگفته ! چند روز بعد دختر عمه با من تماس گرفت و بعد از کلی گلایه  از خانواده و اینکه از همسرش  چنین انتظاری نداشته و شنیدن شماتتهای من که یک انسان عاقل این چیزها را برای همسرش تعریف نمی کند، از من خواست که از یک متخصص پوست برایش نوبت بگیرم .او گفت:"  حالا می فهمم که تو درست می گفتی  مال اندوزی فایده ای ندارد من تمام پس اندازم را در اختیار پسر قرار داده ام با این وجود همیشه طلبکار است . " پشیمان بود که اینقدر بشور و بساب  و کدبانو گری کرده  برای همسر قدر نشناسش .خلاصه آنقدر حرف همسر بر او گران آمده بود که می خواست تمام کارهای زیبایی را  بدون توجه به هزینه اش  با هم انجام دهد و اینبار از اینور بام افتاده بود .  از اینکه دلش شکسته بود ناراحت بودم اما ته دلم  خوشحال .شاید کمی دست از  کارهای بیهوده ای که انجام می داد بردارد و  بیشتر به خودش توجه کند . من خوب می فهمم که  بعضی حرفها مانند زمین لرزه می توانند انسان را زیر و رو و ویران  کنند .حال بعضی پس از ویرانی این قدرت را دارند که خود را بازسازی کنند مقاوم تر و بهتر اما  بعضی  دیگر قدرت مرمت ندارند و امیدی به آبادیشان نیست . 

این بار هم "جستی ملخک"

آغوشی گرم و باز در انتهای جاده ای مه آلود و بسته

روزهای بدون تکرار

هم ,کند ,  ,سفر ,عجیب ,نمی ,با هم ,است که ,عجیب است ,را در ,هم می

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تکنولوژی آموزشی پایگاه مقاومت شهید زمانی روستای خلیل کلا We Love Teen Titans(DC-MAVEL) juetigivor fracoplumnons میهن گرام Jane's site جوادعجم نجفی شاهرود سیتی خورشید زندگی راز خوشبختی (The Secret Of Happiness)